Tarihçe

Tarihçe

1968 Yılında “ Hayri MİT “ şahıs firması olarak kuruluşunun ardından kurumsallaşarak önce Hayri MİT İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd Şti. unvanı ile faaliyete geçmiş olan Mitaş Proje İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., yaklaşık 50 sene gibi bir süre zarfında Türkiye’nin gelişmesi ve sanayileşmesinde etken altyapı ve üstyapı projelerinde taahhüdünde bulunan işleri başarıyla ve zamanında sonuca ulaştırarak inşaat sektöründe kalite ile hizmet veren bir kuruluş olmuştur.

Münih Politeknik Üniversitesinden 1965 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun olan Hayri MİT tarafından kurulan, merkezi Ankara’da bulunan firma, özellikle İnşaat Sektöründeki tüm ürün, metot ve imalat gelişmeleri ile inşaat teknolojilerini takip ederek, konularında iyi yetişmiş, deneyimli ve kendini geliştirmeye açık insan kaynağı ile çalışarak sürekli gelişmeyi hedef alan yönetim anlayışını temel prensip edinmiştir. Diğer bir temel hizmet politikamız ve prensibimiz taahhüdümüz altındaki projeleri zamanında ve kaliteli bir şekilde yürürlükteki mevzuat, şartname ve standartlara uygun olarak tamamlamaktır.

Fizibilite, mühendislik, inşaat, montaj, bakım ve proje denetimi ve yönetimi ve danışmanlık ve işletme gibi taahhüdün tüm aşamalarında yer alarak, koşulsuz işveren memnuniyetini sağlamak Mitaş grubunun sektördeki sağlam yerini almasına etken olmuştur.